Světově známý multiinstrumentalista Jiří Stivín vystoupil na benefičním koncertu pro organizaci RUAH o.p.s., která na Benešovsku poskytuje domácí zdravotní a hospicovou péči.

V Týnci nad Sázavou se 17.5.2018 sešlo více než 250 hostů, kteří si přišli poslechnout jeho úžasné vystoupení „Sám se svým stínem“. Ředitelka společnosti RUAH Marta Vacková zde představila činnost organizace, která zajišťuje domácí hospicovou péči, díky které mohou nemocní a umírající trávit poslední chvíle života doma se svými blízkými s podporou profesionálního týmu lékařů a zdravotníků. Jedním z poslání společnosti RUAH je právě měnit pohled společnosti na závěr života. Hostům také sdělila novinky v RUAHu za minulý rok. „Velkou radost mi dělá to, že na koncert přišli i někteří z našich klientů“ sdělila své pocity Marta Vacková.

Nevšední vystoupení plné úsměvných momentů vytvořilo v sále hotelu Týnec úžasnou atmosféru a všichni přítomní se velmi bavili. I sám pan Stivín řekl, že život se musí brát hlavně s humorem.

Všem dárcům a zúčastněným ještě jednou ze srdce děkujeme. Přímo na koncertu darovali hosté ještě do srdcových kasiček částku 17 879,- Kč. Výtěžek z akce umožní zajistit službu většímu počtu nemocných v okrese Benešov.

Share This