Domácí hospicová péče

Domácí hospicová péče poskytuje komplexní péči týmu lékaře, zdravotních sester, psychologa a sociálních pracovníků pro nemocné v posledním stádiu života – 24 hod denně.

 • Nemocný nebude trpět nesnesitelnými bolestmi.
 • Není omezen ve svých návycích a potřebách.
 • Každý den může být kdykoliv se svými blízkými.

Domácí paliativní péče

Medicína už neumí nebo právě ještě umí?
Video na téma domácí paliativní péče, zachycuje názory na péči s osobami s nevyléčitelnou nemocí a komunikaci o smrti.

Domácí péče je volba

Krok za krokem při péči o nemocného
Pro své blízké chceme to nejlepší

Otázky a odpovědi

Co pro vás můžeme udělat?

Domácí hospicová péče RUAH poskytuje péči umírajícím lidem doma, v kruhu svých blízkých. Cílem péče není smrt urychlovat ani oddalovat. O nemocného pečují lékaři, zdravotní sestry, ošetřovatelky, psycholog a sociální pracovníci. Zaměřují se na mírnění bolesti a dalších příznaků nemoci. Pracovníci hospice zahrnují do své péče i další členy rodiny a přátele, kteří se o nemocného starají a sami jsou vystaveni těžké životní zkoušce. Doprovázejí je všemi situacemi při péči o nemocného i po jeho smrti. Důležitou součástí domácí hospicové péče je aktivní spolupráce rodiny nebo blízkých, která se může kdykoliv 24 hodin denně telefonicky spojit s naší pohotovostní službou.

Co nabízíme?
 • Péči zajišťujeme v terénu 24 hod denně 7 dní v týdnu podle potřeb a zdravotního stavu pacienta.
 • Lékař naší Ambulance paliativní medicíny a léčby bolesti, navštěvuje pacienty doma. Stejně tak zdravotní sestry a všichni členové multidisciplinárního týmu.
 • Pečujeme o pacientovy blízké. Naučíme je potřebné dovednosti, připravíme je na očekávané situace, budeme s nimi na telefonu ve dne v noci, provedeme je těžkým obdobím a budeme při nich stát i v době po úmrtí.
 • Poskytneme pacientovi potřebné kompenzační pomůcky jako je elektrická polohovací postel, WC křeslo, vanový zvedák apod.
 • Zajistíme potřebnou zdravotnickou techniku – lineární dávkovače, odsávačky, koncentrátory kyslíku apod.
 • Podle potřeb nabízíme další sociální služby, péči psychologa a duchovního v domácnosti pacienta.
Jaké jsou podmínky pro přijetí pacienta do péče?
 • pacient si přeje domácí hospicovou péči
 • praktický nebo odborný lékař doporučil tzv. symptomatickou léčbu, která je zaměřená na mírnění obtíží, ale nevede již k uzdravení
 • rodina zajistí celodenní péči u lůžka nemocného, která je možná i s pomocí naší asistenční služby
Kolik péče stojí?

Za 1 den domácí hospicové péče zaplatíte jen 150 Kč. V této ceně je zahrnuto zapůjčení kompenzačních pomůcek, elektrické polohovací postele, další zdravotnická technika a samozřejmě péče samotná v nepřetržitém režimu, která není hrazena ze zdrojů veřejného zdravotního pojištění.

Smlouva ke stažení zde: SMLOUVA DOMÁCÍ HOSPICOVÁ PÉČE – VZOR

 • Výkony zdravotní péče hradí zdravotní pojišťovny VZP, ZPMV, VoZP, OZP a ČPZP.
 • V případě využití odlehčovací služby je služba zpoplatněná dle aktuálního ceníku sociálních služeb.
 • Další péče jako je pohotovost lékařů a sester, poradenství, psychologická péče, nákup pomůcek apod. je hrazena z darů jednotlivců, firem a obcí v regionu. Díky nim je péče dostupná všem, kteří jí potřebují.
Žádost o péči

ZDE si si můžete stáhnout žádost, kterou podepsanou pacientem a jeho ošetřujícím nebo praktickým lékařem doručíte do našeho centra.

Většina lidí, které při své práci potkáváme, má přirozeně obavy, zda péči o nemocného zvládne. Neví, jak projevovat své city, jak mluvit o tom, co prožívají. Potýkají se se strachem z budoucnosti i z toho, jak zvládnou projevy nemocného. O všech obavách můžete otevřeně mluvit s našimi zaměstnanci. Poradí Vám, dají Vám potřebné informace a budou Vám oporou, když to budete potřebovat. K jakékoliv situaci se v první řadě staví s respektem, úctou a láskou.

Staňte se i Vy součástí našeho příběhu

Podpořit naši činnost můžete několika způsoby

Formulář Potvrzení o daru ZDE

Kontaktní údaje

RUAH o.p.s.
Křižíkova 2158, 256 01 Benešov
info@ruah.cz

4 + 11 =

Share This