Vánoce za dveřmi a také se bojíte, že to všechno nestihnete? Uklidit, napéct cukroví, navařit, nakoupit dárky. To vše máte jistě na vašem seznamu důležitých věcí, které musíte za každou cenu stihnout, aby Vánoce byly takové, jaké mají být.

Ale není tu přeci jen ještě něco, co je daleko důležitější? Udělat si čas na své nejbližší, které máte rádi a prožít s nimi společné chvíle, je někdy mnohem těžší. Nikdy nevíte, jestli to nejsou třeba poslední Vánoce, které strávíte spolu. Lidé na konci života a těžce nemocní už neplánují, ale žijí přítomností. Svému okolí dávají hlubší smysl vnímání a jejich přání mívají často jiný rozměr.

Soustřeďte se na to, jak strávíte předvánoční a vánoční čas. Rozdávejte lásku, opatrujte své blízké, pečujte o dobré vztahy s rodinou a přáteli. To vše vám vytvoří krásné vzpomínky, díky kterým pak odchod ze života bývá o něco lehčí.

Všichni prožíváme Vánoce. I lidé na konci jejich životní cesty a rodiny, které se starají doma o jejich nevyléčitelně nemocného člena rodiny. Udělejte jim radost a věnujte jim „Den doma o Vánocích“. Budete se tak společně podílet na jejich náročné domácí péči, aby i tyto Vánoce byly šťastné. Věřte, že takový dar stojí za to a i ty Vaše budou kouzelnější.

Darovat „Den doma o Vánocích“ můžete zde: https://www.darujme.cz/projekt/1202377

Share This